Inwestowanie w nieruchomości nad morzem – dlaczego warto?

01 stycznia 2021

W dobie rozwoju cywilizacyjnego oraz zmian w społeczeństwie wcale nie jest tak łatwo znaleźć odpowiednie miejsce do inwestycji. Niezmiennie jednak na przestrzeni lat w znacznej większości przypadków opłaca się włożyć swój kapitał w nieruchomości. Szczególnie popularne w ostatnich latach jest inwestowanie w okolicach nadbałtyckich kurortów. Dlaczego właśnie tam warto ulokować swój kapitał?

Bogacące się społeczeństwo

Z każdym rokiem obserwujemy coraz więcej osób udających się na wakacje. Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku około 20 milionów Polaków wybrało się na wakacje, czyli o 2 miliony więcej niż w roku poprzednim. Ta statystyka wyraźnie pokazuje, że społeczeństwo polskie pomału odchodzi od spędzania urlopów w swoich czterech ścianach i chce wyjeżdżać. Chociaż wciąż można spotkać się z wielogodzinnym dźwiękiem wiertarki w całym bloku w środku tygodnia, to jednak mimo wszystko wakacje spędzane przez polskie rodziny nad morzem są coraz bardziej popularne. Większa liczba osób na wakacjach oznacza większe możliwości wynajmu nieruchomości, szczególnie w okresie letnim.

Wzrost popularności wakacji w Polsce

Ktoś mógłby jednak powiedzieć, że być może więcej Polaków wybiera kraje zagraniczne jako swoje destynacje urlopowe, a kurorty nadmorskie świecą pustkami. Nic bardziej mylnego – w oparciu o wcześniej wspomniany Główny Urząd Statystyczny, w 2018 roku w Polsce wypoczywało 10 procent więcej osób niż w 2017 roku. W dużej części są to oczywiście Polacy, jednak nie brakuje także turystów zza granicy. Zarówno Niemcy masowo przyjeżdżający na Pomorze Zachodnie do Świnoujścia, czy Kołobrzegu, jak również Rosjanie w okolicach Krynicy Morskiej to stały, niezwykle popularny obrazek każdego sezonu urlopowego nad Bałtykiem.

Wejście w erę komunikacji zdalnej

Obecne wyzwania cywilizacyjne zmotywowały zarówno pracowników, jak i pracodawców do jeszcze bardziej widocznej zmiany postrzegania pracy zdalnej. Dla potencjalnego inwestora w nieruchomości nad morzem może być to niezwykle korzystna informacja. Jeszcze przed pandemią duża ilość przedsiębiorców decydowała się na spędzenie kilku dni nad morzem, aby móc popracować w nadmorskim mikroklimacie. Teraz liczba takich osób zwiększy się jeszcze bardziej. Sezon wyjazdowy dzięki możliwości pracy zdalnej może się jeszcze bardziej wydłużyć. Stanowi to kolejny mocny argument za lokowaniem swojego kapitału w nadmorskie nieruchomości.