Nieruchomości w Szczecinie – dlaczego warto zainwestować?

01 lipca 2021

Inwestycja w nieruchomość na lokalnym rynku to forma dobrej, stabilnej lokaty, o wiele korzystniejszej od tych oferowanych przez banki. To zabezpieczenie na przyszłość i możliwość generowania pasywnych dochodów na naprawdę wysokim poziomie. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w nieruchomość w Szczecinie?

  1. Zakup mieszkania w Szczecinie – czy to się opłaca?
  2. W jaki rodzaj nieruchomości zainwestować w Szczecinie?
  3. Konsultacja ze specjalistą od nieruchomości.

Zakup mieszkania w Szczecinie – czy to się opłaca?

Początkujący inwestorzy powinni zwracać uwagę przede wszystkim na jak najmniejsze obciążenie kapitału i możliwie niski wkład własny. Zakup nieruchomości w Szczecinie możliwy jest po cenie o wiele korzystniejszej niż np. w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu, choć rynek jest co prawda dużo mniejszy niż np. w stolicy. Mimo wszystko ceny mieszkań w Szczecinie są kuszące, a rosnące potrzeby wśród potencjalnych najemców pozwolą na uzyskanie zwrotu z inwestycji w naprawdę krótkim czasie (średnio ok 15 lat). Warto dodać, że razem z wzrostem cen nieruchomości rosną także średnie ceny wynajmu, dlatego tym bardziej warto zainwestować.

W jaki rodzaj nieruchomości zainwestować w Szczecinie?

W Szczecinie największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki oraz mieszkania 2-3 pokojowe. Kawalerkę można kupić już od 240 tysięcy zł, a większe mieszkanie od ok. 370 tys. Trzeba pamiętać, że na sukces inwestycji ogromny wpływ ma także jej lokalizacja, standard wykończenia i inne udogodnienia jak np. parking czy balkon. W Szczecinie znaleźć można wiele mieszkań w naprawdę złym stanie, które kupić można po niższej cenie. Remont takiej nieruchomości nie wiąże się z horendalnymi kosztami, a finalny efekt pozwoli na szybkie znalezienie opłacalnego najemcy i szybszy zwrot z inwestycji.

Nieruchomości w Szczecinie – sprawdź najlepsze oferty!

Konsultacja ze specjalistą od nieruchomości.

Przed zakupem mieszkania pod inwestycję warto skorzystać z porady fachowca, który lokalny rynek nieruchomości zna jak własną kieszeń. Pomoże on określić, które lokalizacje w mieście są obecnie najbardziej popularne wśród najemców i podpowie, w jaki rodzaj mieszkania zainwestować najlepiej. Doświadczony i wykwalifikowany agent nieruchomości ma wiedzę, która jest niezbędna przy planowaniu inwestycji, dlatego jeśli zależy ci na możliwie szybkim uzyskaniu zwrotu, poproś o fachową konsultację.

Szczecin to piękne, nowoczesne miasto, które z roku na rok przyciąga coraz więcej młodych ludzi. To właśnie z myślą o nich należy podejmować inwestycyjne decyzje.