Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera? Sprawdź!

01 marca 2021

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem mieszkania, prędzej czy później staną przed poważnym dylematem. Czy kupić mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, czy może z rynku wtórnego? Choć obie opcje mają swoje plusy i minusy, tym razem udowodnimy, dlaczego warto zdecydować się właśnie na mieszkanie od dewelopera.

Zakup mieszkania to poważna decyzja

Na pewno każdy zgodzi się z tym, że zakup mieszkania to poważna decyzja, która wymaga szczególnego przemyślenia. Przede wszystkim wybrane mieszkanie musi spełniać wszystkie postawione przed nim wymagania, a więc być funkcjonalne dla danej osoby, oraz posiadać oczekiwany rozkład. Wiele osób zwraca uwagę także na infrastrukturę, okoliczne sklepy, a także przede wszystkim na cenę. Na rynku znaleźć, zarówno wiele ofert sprzedaży mieszkań z drugiej ręki, jak i od dewelopera. Na pewno jednak mieszkanie od dewelopera daje więcej możliwości, ponieważ można od A do Z dopasować je do swoich potrzeb. W ten sposób wybrać można najbardziej satysfakcjonujący rozkład lub przerobić go nieco wedle swoich upodobań.

Mieszkanie wykończone tak, jak lubisz

Doskonałą opcją w przypadku wyboru mieszkania od dewelopera jest również to, że oddawane jest ono w stanie surowym. Dzięki temu każdy ma szansę urządzić je wedle własnych potrzeb, oraz gustów. Bardzo często istnieje jednak dodatkowa opcja, która polega na wykończeniu danego lokum „pod klucz”. Taka opcja oczywiście ma jedną, dużą zaletę. Nie trzeba samodzielnie poszukiwać wszystkich materiałów niezbędnych do wykończenia, a wszystkiego dopilnuje przedstawiciel dewelopera. Do takiego mieszkania można wprowadzić się praktycznie od razu i wszystko wykonane jest od A do Z. Dzięki temu nie trzeba również samodzielnie poszukiwać firmy remontowej.

Nowe osiedla i łatwy dojazd

Plusem mieszkania od dewelopera, z całą pewnością jest także to, że znajdują się one na nowych osiedlach. Jest to wielka zaleta zwłaszcza dla osób młodych, które chciałyby zamieszkać w nowoczesnym otoczeniu i sąsiedztwie. Dodatkowo mieszkania od dewelopera muszą spełniać podstawowe kryteria, które w tych czasach są nie do przeskoczenia. Przede wszystkim każde nowe osiedle musi mieć zapewnioną korzystną infrastrukturę. Z tego też powodu wiele z nich powstaje w bezpośredniej okolicy metra, tramwaju, czy autobusów. Dzięki temu nie ma żadnych problemów z komunikacją i dojazdami do pracy, czy szkoły. Tak zorganizowana infrastruktura, a także parkingi nie zawsze znajdują się przy starszych osiedlach, co znacząco może komplikować sprawę.