Nowe mieszkania w Świnoujściu – dlaczego warto inwestować w tym miejscu?

18 listopada 2021

W dzisiejszych czasach znajdziemy bardzo dużą liczbę możliwości inwestycyjnych. Niektórzy poszukują szybkiego i ryzykownego zarobku, natomiast inni patrzą bardziej przyszłościowo i długofalowo. Ci drudzy często wybierają zakup nieruchomości pod wynajem, najczęściej w rejonach turystycznych. Świnoujście należy do kluczowych miejsc na urlopowej mapie Polski.

Spis treści:
    Nie tylko Polacy
    Rozwój regionu
    Wyjątkowy krajobraz

Nie tylko Polacy

Oczywiście całe wybrzeże Morza Bałtyckiego w naszym kraju cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. W zaledwie kilka godzin można dojechać z niemal każdego miejsca w Polsce do wybrzeża. Świnoujście ma dodatkowo tę zaletę, że także zza zachodniej granicy przyjeżdża duża liczba urlopowiczów. Wszak jest to miasto położone praktycznie na granicy polsko-niemieckiej. Trochę niższe ceny oraz mieszkańcy rozumiejący język niemiecki przyciągają wiele osób zza naszej zachodniej granicy na drugą stronę Odry. Niemcy chwalą sobie zarówno pogodę, jak i polską gościnność na każdym kroku. Dlatego właśnie inwestycja w mieszkanie właśnie tutaj może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Nowe mieszkania w Świnoujściu – sprawdź teraz!

Rozwój regionu

Wiele osób miało pewne obiekcje co do spędzania swojego urlopu w Świnoujściu przede wszystkim ze względu na dojazd. Duża część miasta leży na wyspie Uznam, oddzielonej od polskiej strony rzeką Świną. Ze względów logistycznych nie można w tamtym miejscu postawić mostu, toteż aktualnie jedyną możliwością przetransportowania się jest kursujący co kilkanaście minut prom. Nie należy to do najbardziej komfortowych rozwiązań. Na szczęście aktualnie budowany jest tunel pod rzeką łączący obydwie części Świnoujścia. Będzie miał on niebagatelne korzyści zarówno dla mieszkańców, jak również turystów odwiedzających tę część wybrzeża Bałtyku.

Wyjątkowy krajobraz

Każda z części Polski ma pewien unikatowy klimat oraz ukształtowanie terenu. Nie inaczej jest w północno-zachodnim skraju naszego kraju. Długie, piaszczyste plaże znakomicie komponują się z pasem lasu iglastego ciągnącym się równolegle przez kilkanaście kilometrów. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno fani wylegiwania się na piasku w promieniach słonecznych, jak również miłośnicy aktywnego spędzania wypoczynku w postaci długich spacerów czy wycieczek rowerowych. Nie można również zapomnieć o bliskości Wolińskiego Parku Narodowego. Wyjątkowy mikroklimat do spółki z wysokimi na kilkadziesiąt metrów klifami zapewniają moc wrażeń oraz niezwykłe spoty widokowe.