Rekordowa sprzedaż apartamentów

13 stycznia 2022

Nieruchomości Premium w Polsce, bije rekordy w sprzedaży. Od początku roku podpisał niemal 800 umów sprzedaży luksusowych apartamentów nad morzem.

W Międzyzdrojach we wrześniu rozpocznie się budowa wyjątkowego apartamentowca Baltic Infifity, z pewnością stanie się on jedną z wizytówek miasta.

– Jest to absolutnie unikatowy obiekt z uwagi na swoją lokalizację – bezpośrednio z niego wchodzimy na plażę. Klienci mają także do dyspozycji pełne zaplecze Wellness & SPA z basenem, saunami, gabinetami masażu. Do dyspozycji gości będzie także sala fitness i kidsroom. Na parterze zlokalizowano kompleks restauracji. Dodatkowy komfort użytkowania zapewni przyszłym właścicielom dwupoziomowy parking podziemny – opowiada Michał Wąsik, CFO Asset Investment, spółki będącej właścicielem portalu assethome.pl prowadzącego między innymi sprzedaż apartamentów w Baltic Infiniti.

Powiedzieć, że cieszą się one dużym zainteresowaniem klientów, to nic nie powiedzieć. 100 proc. apartamentów w Inwestycji Baltic Infiniti znalazło już swoich przyszłych właścicieli i to w niecałe trzy miesiące. To absolutnie rekordowa tempo sprzedaży apartamentowca – mówi Michał Wąsik.

Assethome.pl rozpoczął też niedawno komercjalizację pierwszego całorocznego kompleksu Baltic Waves Resort w centrum Międzyzdrojów. Już po pierwszych dwóch tygodniach sprzedaży prowadzonej przez portal widać, że i ten nadmorski projekt okaże się rynkowym sukcesem.

Baltic Waves Resort odpowiada bowiem na coraz wyższe wymagania osób zainteresowanych wypoczynkiem nad polskim morzem. – Nasi klienci szukali w Międzyzdrojach całorocznych apartamentów w resorcie dla rodzin. Taki jest właśnie Baltic Waves Resort z kompleksem basenów wewnętrznych i zewnętrznych, fontannami i zjeżdżalniami. Zapewniamy tutaj wszystkie atrakcje, jakich można oczekiwać od obiektu pozwalającego komfortowo wypoczywać w każdych warunkach pogodowych – tłumaczy Michał Wąsik.

W rekordowym tempie assethome.pl sprzedaje ponadto apartamenty w inwestycji Greeneri Park w Świnoujściu. Jej budowa rozpocznie się jesienią, tymczasem komercjalizacja obiektu sięgnęła już poziomu 85 proc. Taki poziom sprzedaży osiągnięto przy tym w zaledwie dwa miesiące.

– To nasz kolejny rekord sprzedażowy – zauważa Marek Oleśków z assethome.pl.

Wyśmienite wyniki sprzedaży Greeneri Park tłumaczy między innymi atrakcyjne jego położenie w otoczeniu Parku Zdrojowego oraz zupełnie nowe i nowatorskie podejście do projektowania przestrzeni resortu. Jest tu oczywiście basen i restauracja, to już dzisiaj standard. Poza tym jednak aż 85 proc. powierzchni inwestycji stanowi zieleń. Nie ma w Greeneri Park wysokiej zabudowy dominuje wspomniana zieleń, tereny rekreacyjne i duże części wspólne. To pozwala na wyjątkowy odpoczynek przy plaży, ale równocześnie w otoczeniu roślinności.

Oferta assethome.pl jest związana nie tylko z najbardziej znanymi nadmorskimi kurortami. Portal stara się szybko odpowiadać na trendy rynkowe, a jednym z nich jest poszukiwanie przez zainteresowanych nadmorskimi nieruchomościami obiektów znajdujących się w mniejszych miejscowościach turystycznych.

– Po sukcesie projektu Apartamenty na wydmach w Międzywodziu. zdecydowaliśmy się uczestniczyć w projekcie realizacji pierwszego całorocznego resortu w Międzywodziu z międzynarodową siecią hotelową. Dzięki tej współpracy postanie pięciogwiazdkowy hotel, który zmieni oblicze całego regionu – uważa Michał Wąsik.

Powyższa lista inwestycji sprzedawanych przez assethome.pl idealnie wpisuje się w jego strategię i dobrze tłumaczy, dlaczego to najbardziej dynamicznie rozwijający się portal nieruchomości Premium w Polsce i zarazem największe biuro sprzedaży inwestycji deweloperskich w zachodniej części Polski.

W ciągłej ofercie assethome.pl znajduje się ponad 2,5 tys. apartamentów, co doceniają klienci pakietowi i Instytucjonalni, którzy w dużym stopniu dywersyfikują portfel. Od początku roku portal podpisał blisko 800 umów z klientami na sprzedaż nieruchomości o łącznej wartości niemal 600 mln zł. Powierzchnia samych sprzedanych apartamentów przekroczyła już 38 tys. metrów kwadratowych.

– Cały czas analizujemy dane, co do preferowanych lokalizacji i oczekiwań przyszłych właścicieli luksusowych nieruchomości. Później dopiero wyszukujemy dla nich odpowiedni obiekt, dokonując ponadto jego starannej oceny przed rozpoczęciem sprzedaży – wyjaśnia Michał Wąsik.

Jego zdaniem assethome.pl stara się zapewnić maksymalne bezpieczeństwo nabywcy, oferując mu najlepsze produkty na rynku. – To nas wyróżnia – podkreśla CFO z assethome.pl.

Unikatowym rozwiązaniem oferowanym przez portal assethome.pl jest również możliwość rezerwacji apartamentu premium online. Cały proces zakupu może być przeprowadzony zdalnie, od rezerwacji nieruchomości, przez kontakt z naszym doradcą, aż po podpisanie umowy. Tak unikatowe podejście do sprzedaży doceniają szczególnie klienci indywidualni i pakietowi, którzy inwestują w nasze apartamenty nadwyżki finansowe – mówi Mariusz Kiermasz z assethome.pl.

To wszystko wpisuje się w motto, które jest silnym wskazaniem dla personelu assethome.pl: Premium home – Premium life.

– Nasze nieruchomości mają podnieść standard życia ich przyszłego właściciela – dodaje Michał Wąsik