
Kołobrzeg na celowniku inwestorów. Harmony Resort - najlepiej sprzedająca się inwestycja w 2024 roku.
W sobotę, 12 lipca, w Hotelu Marine w Kołobrzegu odbyło się ekskluzywne spotkanie poświęcone inwestycjom w tym nadmorskim uzdrowisku. Centralnym punktem wydarzenia był projekt deweloperski Harmony Resort, realizowany przez BB Capital Group. W spotkaniu wzięło udział ponad pięćdziesięciu gości – wśród nich inwestorzy, zaproszeni klienci premium, członkowie Real Estate Investors CLUB oraz eksperci rynku nieruchomości. Inwestycja Harmony Resort, która w 2024 roku zdobyła tytuł najlepiej sprzedającego się projektu apartamentowego w Polsce, wzbudziła szczególne zainteresowanie uczestników.
Podczas spotkania zaprezentowano najnowsze dane pochodzące z Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowego Banku Polskiego oraz czołowych portali nieruchomościowych. Wyniki wyraźnie wskazują na dynamiczny rozwój Kołobrzegu jako atrakcyjnej lokalizacji inwestycyjnej. Miasto odnotowało ponad 756 tysięcy turystów w 2024 roku, co oznacza wzrost o 6,27% w porównaniu z rokiem poprzednim. Udzielono ponad 4,1 miliona noclegów, co plasuje Kołobrzeg na trzecim miejscu w Polsce pod względem liczby odwiedzających. Dodatkowo, całoroczny ruch turystyczny świadczy o stabilnym, systematycznie rosnącym popycie – również poza sezonem letnim.
W trakcie wydarzenia odbył się także panel dyskusyjny poświęcony inwestowaniu w apartamenty premium prowadzony przez Prezesa Zarządu Assethome – Michała Wąsika. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Piotr Biliński – Współwłaściciel BB Capital Group, Marian Owerko – Współzałożyciel FoodWell (dawniej Bakalland), Wiceprezes Polskiej Rady Rozwoju, oraz Wojciech Popis – Wiceprezes VHM Hotel Management. Swoją perspektywą podzielili się również znani klienci, Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan. Uczestnicy rozmawiali o przyszłości rynku apartamentowego i hotelowego, a także o rosnących oczekiwaniach inwestorów dotyczących jakości projektów, przejrzystości inwestycji oraz profesjonalnego zarządzania.
– Harmony Resort to projekt, który odpowiada na potrzeby nowoczesnych inwestorów: oferuje wysoki standard, transparentność procesu oraz bezpieczeństwo dzięki sprawdzonym partnerom – podkreślił Piotr Biliński.
– To, czego dziś szuka inwestor, to nie tylko zwrot z kapitału, ale także bezpieczeństwo, doświadczenie operatora i jakość, którą można zobaczyć gołym okiem – dodał Wojciech Popis.

Nie zabrakło również wizyty na placu budowy Harmony Resort. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć z bliska skalę inwestycji i postęp prac, które realizuje firma MIRBUD – jeden z największych generalnych wykonawców w Polsce. Przedstawiciele dewelopera oprowadzili gości po inwestycji, prezentując nowoczesne rozwiązania technologiczne, jakie zostały zastosowane w projekcie. Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

– Zobaczyć inwestycję z tej perspektywy, usłyszeć dane z pierwszej ręki i porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za projekt – to zupełnie inny wymiar zaufania inwestycyjnego – podsumował jeden z uczestników spotkania.
Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną edycję Real Estate Investors CLUB, która odbędzie się w październiku 2025 roku w Warszawie. Szczegóły wydarzenia zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach.







Nie czekaj i zapisz się do naszego Newslettera!
Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj informacje o naszych nowych inwestycjach oraz ciekawych publikacjach.