Przed zakupem własnego mieszkania, warto wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Podstawowym pytaniem jest to, czy warto kupować je jeszcze przed rozpoczęciem budowy, czyli w tak zwanej przedsprzedaży, czy lepiej poczekać i rozważyć zakup dopiero na późniejszym etapie. Warto jednak pamiętać również o tym, że przedpremierowe kupowanie mieszkań ma naprawdę wiele zalet.
Często w przedsprzedaży ceny mieszkań są niższe
Łatwo można sprawdzić, że zdarza się, że mieszkania położone na tym samym osiedlu i o takim samym metrażu, mogą mieć różne ceny. Ceny te różnią się między sobą przede wszystkim w zależności od etapu budowy. To dlatego, im szybciej zdecyduje się na zakup mieszkania, tym jego cena może być niższa. Zdarza się, że nieruchomości z przedsprzedaży kosztują o kilkanaście procent mniej. Dlaczego tak się dzieje? Gotowe mieszkania mają wyższą cenę, ponieważ są natychmiast gotowe do zamieszkania. Wielu osobom zależy na czasie i chcą od razu się wprowadzić. Oprócz tego budowa osiedla trwa nawet kilkanaście miesięcy, a więc naturalnie w międzyczasie mogą pojawić się dopłaty i to też wpływa na wzrost ceny za gotowe lokum.
W przedsprzedaży jest większy wybór
Korzystanie z opcji przedsprzedaży sprawia również, że na rynku panuje większy wybór lokali. To dlatego osoby, które decydują się, jako pierwsze, mogą rozglądać się za różnymi lokalami w ramach tej samej inwestycji i wybrać dla siebie dowolny z nich. Ta opcja przemawia do wielu osób, którym zależy na tym, aby zarezerwować jedno z pierwszych mieszkań. W ten sposób można wybrać sobie najlepszy rozkład, piętro, czy pozostałe dostępne udogodnienia. Często na późniejszym etapie sprzedaży mieszkania wyprzedają się stosunkowo szybko, a zainteresowane osoby muszą podejmować nagłe decyzje. Przedsprzedaż to idealny moment, aby załatwić wszystko na spokojnie i obejrzeć wszystkie dostępne lokale.
Odpowiednie zabezpieczenie finansowe
Dodatkowo osoby, które decydują się na zakup mieszkania w przedsprzedaży, mogą być całkowicie bezpieczne, zarówno o lokal, jak i o swoje pieniądze. Wszystkie te kwestie zapisane są w prawie, a więc nabywca mieszkania nie musi martwić się tym, że niespodziewanie zajdą jakieś zmiany, o których wcześniej nie miał pojęcia. W razie niespodziewanych sytuacji, gdy deweloper nie może wywiązać się z umowy, nabywca może liczyć na zwrot swoich pieniędzy.
Nie czekaj i zapisz się do naszego Newslettera!
Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj informacje o naszych nowych inwestycjach oraz ciekawych publikacjach.