24.10.2023
Nowa jakość w Szczecinie

Nowa jakość ze Szczecina – tak można opisać budownictwo modułowe z prefabrykatów wykonanych z keramzytobetonu, które zmieniają rynek nieruchomości. Nowość niesie za sobą szereg korzyści, wśród których prym wiodą: oszczędność czasu i pieniędzy, a także ekologia i trwałość. Rozwiązanie już otrzymało pierwsze rynkowe nagrody. Co za nim stoi?

Dom Idealny

Skąd pomysł na stworzenie projektu twojidelanydom.pl?


- Michał Wąsik, CEO assethome - Zawsze powstaje nowy produkt i nowa jakość, kiedy pojawia się taka potrzeba rynkowa. Nasi klienci nie chcą domów drewnianych z prefabrykacji. Poszukują za to czegoś trwałego i najwyższej jakości, ale równocześnie budżetowego i mogącego powstać w krótkim terminie. Odpowiedzią na te oczekiwania jest budownictwo prefabrykowane z keramzytobetonu. Z tego idealnego materiału tworzymy nasze nowe projekty mieszkaniowe oraz domy jednorodzinne.


W takim razie wyjaśnijmy, czym w ogóle są domy prefabrykowane?


M.W. - Domy prefabrykowane to zupełnie nowy rozdział wśród dotychczas spotykanych projektów modułowych. Wszystko sprowadza się do zastosowania innowacyjnego materiału budowlanego, jakim jest keramzytobeton, zamiast drewna. Dzięki niemu otrzymujemy idealną jakość i trwałość. Nasze domy są projektowane, a następnie wytwarzane komputerowo w specjalnej fabryce, co zapewnia im idealne kształty, perfekcyjne wykonanie oraz łatwy i szybki montaż bez względu na pogodę. Dzięki temu cały proces tworzenia przebiega zgodnie z planem. Nie ma więc miejsca na pomyłki czy improwizację spowodowaną złymi warunkami atmosferycznymi. Zyskujemy nie tylko czas, ale także stuprocentową niezawodność i najwyższą jakość.

Jak bardzo proces tworzenia takiego domu odbiega od tego, z czym mieliśmy do czynienia dotychczas?


- Karol Nieradka, architekt, prezes biura projektowego Maxberg - Tych różnic pojawia się naprawdę dużo. W projektowaniu domów prefabrykowanych chodzi o wygodę i perfekcję, a jednocześnie maksymalną redukcję czasu ich realizacji. Mimo tak zaawansowanego procesu dom powstaje w przeciągu 3 do 9 miesięcy od podpisania umowy. W przeciwieństwie do tradycyjnego budownictwa klient nie musi martwić się też o niską jakość wykonania, błędy pracowników, suszenie gruntu czy inne wypadki losowe, które niestety są często spotykane i wydłużają proces budowy. To wszystko za sprawą nowoczesnej technologii, która pozwala na przygotowanie szkieletu domu komputerowo. Dopiero kiedy projekt jest gotowy, zaczynamy proces tworzenia, czyli przygotowanie budulca, konstruowanie ścian, suszenie materiałów. Gdy wszystko jest już gotowe, przewozimy keramzytobetonową budowlę w częściach na działkę klienta. Na miejscu rozpoczyna się proces składania wszystkich elementów w jedną całość. Właśnie dlatego klient nie musi czekać na swój wymarzony dom. Zaawansowane techniki tworzenia dają nam komfort budowy bez względu na porę roku. Domy prefabrykowane mogą powstać na wiosnę, lato, jesień, a nawet na zimę. Czyli wszystko sprowadza się do budulca - keramzytobetonu.


Skąd pomysł na wybór tego materiału?


- Gaweł Biedunkiewicz – architekt, prezes BiASTUDIO - Dlaczego postawiliśmy na mieszankę z betonu? Jak się okazuje, to niezwykłe tworzywo posiada wiele właściwości, które zapewniają łatwość wykonania, bezpieczeństwo oraz harmonię z naturą. To Ferrari wśród materiałów budowlanych. Jego struktura składa się z miliardów małych cząsteczek, to właśnie dlatego keramzytobeton był nazywany pęczniejącą gliną. Mimo, że dla wielu jest to nowość, ten materiał wiedzie prym jako budulec, a przy okazji zepchnął na drugi plan swojego poprzednika, jakim jest drewno. 

Czy domy prefabrykowane są często spotykanym rozwiązaniem w Polsce?


- Joanna Majewska – manager twojidealnydom.pl - Można powiedzieć, że domy prefabrykowane istnieją od kilkunastu lat, najbardziej cieszą się zainteresowaniem w Niemczech oraz krajach skandynawskich. My jako nieliczni w Polsce odrzuciliśmy drewno na rzecz betonu. To za sprawą jego właściwości izolacyjnych (termicznych i akustycznych), które zapewniają dźwiękoszczelność – nawet jeżeli taki dom znajduje się blisko ruchliwej ulicy, trudno jest odróżnić, czy są to godziny szczytu, czy popołudniowe korki. To, co jest bardzo istotne dla wielu naszych klientów (i dla mnie również), keramzytobeton chroni swoich mieszkańców przed niebezpiecznymi czynnikami takimi jak choćby pleśń i wilgoć, a do tego jest ognioodporny. Pragnę zauważyć, że mówimy o zupełnie nowej jakości, nieosiągalnej dla budownictwa tradycyjnego. Cieszy mnie, że mogliśmy uczestniczyć w przygotowaniu największego projektu mieszkaniowego w Szczecinie przy ul. Klonowica. Powstanie tam ponad 1000 mieszkań, wykonanych właśnie w technologii prefabrykacji z keramzytobetonu.


Wydawać by się mogło, że tak nowoczesne i nowatorskie rozwiązania będą kosztowne. Czy tak faktycznie jest?


- J.M. - Wręcz przeciwnie. Dom modułowy można obecnie wybudować taniej niż mieszkanie. W czasach wysokiej inflacji i kryzysu ekonomicznego nasze domy modułowe stają się najlepszym rozwiązaniem na rynku. Obserwując wzrost cen mieszkań, a także monstrualnych kwot kredytu, wychodzimy naprzeciw klientom. Projekt „Twój Idealny Dom” to domy prefabrykowane nawet do 100 metrów kwadratowych za 400 tysięcy złotych. Jestem przekonana, że takiego metrażu za taką cenę i w takiej jakości nie spotka się nigdzie indziej. Ponadto wystarczy mieć działkę o powierzchni minimum 400 mkw., byśmy mogli wpasować na niej twojidelanydom.pl.


Jak wygląda proces zakupu takiego domu? Co jeżeli jesteśmy potencjalnie zainteresowani?


- M.W. - Jeżeli klient posiada już działkę, tak naprawdę wystarczy się do nas zgłosić. Assethome zawsze zapewniał najwyższą jakość obsługi klienta i tak jest w tym przypadku. W celu przyśpieszenia całego procesu i przede wszystkim ułatwienia go naszym klientom przejęliśmy niemalże wszystkie czynności. Nasi specjaliści zweryfikują działkę i możliwość postawienia na niej projektu, a także zajmą się uzyskaniem pozwolenia na budowę. To nas wyróżnia na rynku - zajmujemy się procesem uzyskania pozwolenia i formalnościami. Profesjonalny zespół na podstawie pełnomocnictwa jest to w stanie zrobić znacznie szybciej niż klient niedoświadczony w tym zakresie. Kiedy otrzymamy wszelkie zgody, rozpoczyna się proces budowy pod okiem zapewnionego z naszej strony nadzoru. Klient czeka już tylko na odbiór kluczy, który, jak już wiemy, następuje szybciej, niż mógłby się tego spodziewać. 


Wielu zapytałoby, w czym więc tkwi tak zwany haczyk?


- M.W. - Nie ma żadnego. Możemy doszukać się tylko kolejnych zalet. Nasze domy są ekologiczne oraz energooszczędne. Izolacja termiczna nie przepuszcza ciepła w zimę oraz posiada świetny system chłodzący latem. Korzyści jest naprawdę mnóstwo. Podsumowując wszystko to, co zostało już powiedziane: otrzymujemy piękny projekt, ekologię, bezpieczeństwo, jakość i do tego niespotykanie atrakcyjną cenę. Warto wspomnieć, że to wszystko jest zasługą wymagającej i wieloletniej pracy najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Te domy tworzą doświadczeni eksperci w branży architektonicznej oraz projektowej. Dzięki udziale w takich projektach jak ten zdecydowanie mogę powiedzieć, że assethome ponownie zmienia historię i wyprzedza swoją konkurencję.




Wkraczamy w nowe obszary i robimy to w wielkim stylu.


Polecane artykuły

Nie czekaj i zapisz się do naszego Newslettera!

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj informacje o naszych nowych inwestycjach oraz ciekawych publikacjach.

ODDZIAŁY:
Al Jana Pawła II 11, Szczecin
ul. Lutycka 2a/3, Świnoujście
ul. Zwycięstwa 1, Międzyzdroje
ul. Mariacka 14, Kołobrzeg
(+48) 500 522 544
© 2023 Asset Investment. Wszelkie prawa zastrzeżone

Formularz kontaktowy

Jestem zainteresowany/-na:

Zabrania się kopiowania wizualizacji, zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) bez zgody właściciela i administratora strony. Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji. Na potrzeby ninejszej strony www wyrażenie „Assethome” powinno być rozumiane jako pośrednik nieruchomości, w skład której wchodzi spółka pod firmą AssetHome Szczecin Wąsik Oleśków Kiermasz sp.k. oraz podmioty z nią powiązane kapitałowo i osobowo. 1. Treści i materiały publikowane na stronach internetowych należących do Assethome nie stanowią jakiejkolwiek rekomendacji czy porady inwestycyjnej, ani prawnej czy podatkowej, ani też nie są wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji konsumenta jako inwestora. Fakt publikacji na tych stronach internetowych treści i materiałów dotyczących danego projektu inwestycyjnego nie oznacza, że Assethome rekomenduje inwestycję w określony projekt.2. Wszelkie prezentowane stopy zwrotu stanowią prognozę operatora (przedstawione dane dotyczą przyszłości i mogą okazać się błędne). Stopa zwrotu wskazane przez Operatorów i Deweloperów nie stanowią gwarantowanego wyniku inwestycji, a rzeczywisty wynik obciążony może być wieloma czynnikami ryzyka, które mogą prowadzić do uzyskania zysku niższego niż prezentowana stopa zwrotu.3. Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym.4. Assethome jako pośrednik nieruchomości nie odpowiada za realizację inwestycji, nie ma wpływu na proces budowlany, wybór wykonawców, treść umowy rezerwacyjnej, przedwstępnej i końcowej.5. Assethome nie jest operatorem obiektu. Operatorem projektów inwestycyjnych / deweloperskich są operatorzy zewnętrzny wybierani przez Dewelopera. Niniejsza strona ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Assethome jest znakiem handlowym AssetHome Szczecin Wąsik Oleśków Kiermasz spółka komandytowa z siedzibą przy ul. Jana Pawła II 11/3, 70-415 Szczecin, NIP: 8522640300, REGON: 369437863, KRS: 0000717852 Prezentowane materiały mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 1 Kodeksu Cywilnego. W szczególności zakres materiałowy, rozwiązania materiałowe, kolorystyka, funkcjonalność oraz kompletacja mają charakter poglądowy. Ich ostateczny kształt będzie ulegał zmianom w ramach prac projektowych lub wykonawczych, a niektóre elementy mogą nie występować w ostatecznej wersji inwestycji.